MEF Uluslararası Okulları

MEFIS Istanbul.jpg
 

MEF ULUSLARARASI OKULLARI İSTANBUL - İZMİR

Eğitimde MEF markasının bilinen kalitesinin uluslararası alanda yansıması olan MEF Uluslararası Okulları, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencileri; bilgi, beceri ve davranış odaklı eğitimle araştırmaya, öğrenmeye ve keşfetmeye yönlendirmektedir.

MEF ULUSLARARASI OKUL, İSTANBUL

MEF Uluslararası Okullarında, İstanbul'da yaşayan yabancı uyruklu ailelerin çocuklarına yönelik anaokulu ve öncesi, ilköğretim okulu ve lise düzeylerinde eğitim verilmektedir. 

Uygulanan uluslararası program müfredatlarının eğitim dili İngilizcedir.

IB ve Cambridge otorizasyonlarına sahip olan okulumuzda belirli bir başarı düzeyini yakalamış öğrenciler, lisede IB veya Cambridge programlarına katılabilmektedir.

Okul öncesi ve 1-5. sınıfları içeren ilköğretim okulunda 40 farklı ülkeden gelen öğrencilerimiz, IB Primary Years Program (PYP) müfredatı kapsamında uluslararası öğrenim görmektedir.

6-12. sınıfları içeren orta ve lise kısımlarında 46 farklı ülkeden gelen öğrencilerimiz, IB Diploma Programı’nın uygulandığı uluslararası standartlarda eğitim almakta ve dünyanın önde gelen üniversitelerinde yüksek öğrenimlerine devam edebilmektedir.

MEF Uluslararası Okul - İstanbul, CIS (Council of International Schools) ve NEASC (New England Association of Schools and Colleges) tarafından akredite edilmiş olup ECIS üyesidir.
 

MEFIS Izmir.jpg
 

MEF ULUSLARARASI OKUL, İZMİR

MEF, İstanbul'dan sonra İzmir'i de uluslararası standartlardaki eğitim-öğretim programlarıyla tanıştırmıştır. 2004-2005 Eğitim-Öğretim Yılında açılan MEF Uluslararası Okul - İzmir, eğitim alanındaki deneyimiyle İzmir'de yaşayan yabancı uyruklu öğrencilere hizmet vermektedir. MEF Uluslararası Okul - İzmir, bir Cambridge merkezi olup ECIS üyesidir.

Okul öncesi ve 1-5. sınıfları içeren ilköğretim okulunda okuyan 27 farklı ülkeden gelen öğrencilerimize Cambridge International Programı uygulanmakta, yabancı dil olarak Fransızca, İspanyolca ve Türkçe dersleri verilmektedir.

6-12. sınıfları içeren orta ve lise kısımlarında okuyan 26 farklı ülke öğrencileri, Cambridge Checkpoint, IGCSE, AS ve A seviyelerinde eğitim almakta olup başarılarını yurt dışındaki saygın üniversitelerde devam ettirmektedirler.
Daha fazla bilgi için: www.mefis.k12.tr