Arıkanlı Holding

Arıkanlı Holding’in temeli, MEF Dershaneleri’nin kurulduğu 1972 yılında atıldı. Arıkanlı Holding A.Ş. ise, faaliyet göstermekte olan şirketlerin "stratejik birlikteliğini ve koordinasyonunu sağlamak" amacıyla 1996 yılında aynı çatı altında toplanmasıyla kuruldu.

Bugün:

  • Eğitim
  • Taşımacılık
  • Medya
  • Sanayi ve İnşaat
  • Organik Tarım

alanında önemli başarılara imza atan Arıkanlı Holding, yarattığı ilklerle tanınmaktadır.

Bu bağlamda, Arıkanlı Holding’in kurduğu şirketler Türkiye’nin en köklü ve başarılı kuruluşları arasına adını yazdırmayı başardılar. Bunların başında; MEF Eğitim Kurumları ve Yurtiçi Kargo gibi markalar gelmektedir.

MEF markası altında kırk yılı aşkın süredir iki yüz binden fazla mezun veren MEF Eğitim Kurumları, eğitim sektöründeki deneyimlerini üniversite ile taçlandırmıştır. 2014-2015 Akademik Yılı'nda İstanbul'un ticaret merkezi Maslak'taki kampüsünde eğitim öğretime başlayan MEF Üniversitesi, ‘‘Flipped Learning’’ öğrenme metodu ile yükseköğretime yenilikler getiren önemli bir bilim merkezi olma hedefini sürdürmektedir.

Arıkanlı Holding, kendini yenileyerek sürekli büyümeyi ilke edinmektedir. Büyümeyi gerçekleştirmenin ise kaliteli üretimle mümkün olacağına inanır. Bu nedenle hizmet verdiği her sektörde kaliteyi ön planda tutar.

Kuruluşundan bu yana ekonomik ve sosyal yönden gelişmenin ön koşulu olarak Arıkanlı Holding; uluslararası serbest rekabet anlayışına, hukuk ve ahlak kurallarına uygun hareket etmeyi rehber edinmiştir. Bu kurallar içinde; verimlilik, kârlılık esasına dayalı modern sevk ve idare yöntemlerini oluşturmaya önem vermiştir. Bu anlayışla yurtiçinde ve yurtdışında kurduğu yeni şirketlerle gelişmesini sürdürmektedir.

Kurumsal misyonuna uygun olarak, yıllardır birçok sosyal sorumluluk projesini de hayata geçiren Arıkanlı Holding, topluma yararlı sosyal sorumluluk projelerini desteklemeye devam etmektedir.

Bazı Sosyal Projeler:

  • ​​İstanbul’da ilköğretim okullarına kütüphaneler, laboratuvarlar, atölyeler, konferans ve spor salonları kazandırıldı.
  • ​​Türkiye, Avrupa Gençlik Parlamentosu’nda, MEF öğrencileri ile temsil edildi.
  • ​​Grup şirketlerimiz tarafından LÖSEV, İlköğretim Okullarına Yardım Vakfı, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği, Toplum Gönüllüleri Derneği gibi yardım kuruluşlarına karşılıksız bütçe ayrılarak yardımlarda bulunuldu.
  • ​​Ulusal ve uluslararası liselerin öğrencileri arasında her yıl MEF Araştırma Projeleri Yarışması düzenlenmektedir.